0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikë

Arrihet pajtim i vogël lidhur me Goce Dellçevin, vazhdojnë bisedimet për këtë çështje

Aspekte të ndryshme prej çështjes për rëndësinë e figurës dhe veprës së Goce Dellçevit në kontekst të rëndësisë së tij për përkujtimin historik të dy popujve janë shqyrtuar sot në ditën e dytë të takimit të Komisionit të përzier të ekspertëve të Maqedonisë dhe të Bullgarisë.

Back to top button
Close
Close