0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерMakedonija.SlajderПолитика

Армиски континген замина во мисија на НАТО во Косово

Контингент на Армијата на Република Северна Македонија утрово од касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец замина во извршување на мисија во состава на силите на НАТО во Косово - КФОР, објави министерката за одбрана Радмила Шекеринска на Фејсбук.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close