0_Македонија.ПорталПолитика

Армијата после 11 години промовира 65 подофицери од 120-те предвидени за оваа година

После 11 години пауза денеска во касарната Илинден беа промовирани првите 65 подофицери од вкупно 120 планирани за оваа година или првата генерација на подофицери во Армијата како членка на НАТО.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close