Svet.SlajderСветСвет.Портал

Армијата и на Мјанмар преку ТикТок им се заканува на демонстрантите

Групата за дигитални права „Мјанмар ИЦТ за развој“ (Myanmar ICT for Development) соопшти дека мјанмарските војници и полицајци преку апликацијата ТикТок упатуваат смртни закани кон демонстрантите

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close