0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Арменд Арслани нов заменик-министер за здравство

Собранието на денешната 120-та седница со 62 гласа „за“ и 17 „против“ го именува Арменд Арслани за нов заменик-министер за здравство.

Back to top button
Close
Close