0_Maqedoni.Portal0_MIA Investigon.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritIntervistëKorrespondentë BotëMakedonija.SlajderPolitikë

Armakolas për MIA-n: Bllokimi i Maqedonisë së Veriut është i padrejtë, Greqi do të mund të ndërmarrë iniciativa

– Do të jem shumë i qartë. Konsideroj se bllokimi i procesit për fillimin e bisedimeve aderuese të Maqedonisë së Veriut është zgjidhje e padrejtë, shprehet profesori nga Universiteti “Maqedonia” në Selanik dhe bashkëpunëtor i lartë shkencor i Fondacionit grek të politikës së jashtme “ELIAMEP”, Janis Armakolas.

Back to top button
Close
Close