Дописници МКДОпштински вести

Арифи: Во 2020-та два капитални проекта, догодина реконструкција на улиците „Гоце Делчев“ и „Ѓоце Стојчевски“

Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи денеска најави дека идната година ќе биде реконструирана улицата „Гоце Делчев“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close