КултураКултура.ПорталОпштински вестиСкопје

Архитектонска изложба на студентски проекти „Училиште во парк“

Во Културно социјалниот простор ЈАДРО во Скопје вечерва во 19:00 часот ќе биде отворена архитектонска изложба на студентски проекти „Училиште во парк“.

Скопје, 25 февруари 2020 (МИА) – Во Културно социјалниот простор ЈАДРО во Скопје вечерва во 19:00 часот ќе биде отворена архитектонска изложба на студентски проекти „Училиште во парк“.

На изложбата ќе бидат поставени 14 трудови, дел од проектот на Архитектонскиот факултет и Општина Центар, изработени од студентите на Факултетот во соработка со општинската администрација.

Изложбата ќе ја отвори градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ. сп/

Back to top button
Close
Close