0_Спорт.ПорталSport.SlajderСпортФудбал

Аргентинска телевизија: Марадона е во критична состојба

Аргентинската фудбалска легенда Диего Марадона е во критична состојба, јави националната телевизија на Аргентина.

Буенос Аирес, 25 ноември 2020 (МИА) – Аргентинската фудбалска легенда Диего Марадона е во критична состојба, јави националната телевизија на Аргентина.

Дел од западните медиуми јавија дека Марадона починал, без да наведат извори.

Back to top button
Close
Close