0_Спорт.ПорталФудбал

Аргентинецот Сампаоли нов тренер на Олимпик Марсеј

Аргентинскиот фудбалски стратег Хорхе Сампаоли е назначен за нов тренер на прволигашот Олимпик Марсеј, јавија денеска француските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close