Svet.SlajderСветСвет.Портал

Аргентинец со возило влета во Амбасадата на Кина во Буенос Аирес

Аргентинската полиција соопшти дека синоќа привела 24-годишен маж откако тој со автомобил удри во влезот на Амбасадата на Кина во Буенос Аирес

Буенос Аирес, 23 јуни 2020 (МИА) – Аргентинската полиција соопшти дека синоќа привела 24-годишен маж откако тој со автомобил удри во влезот на Амбасадата на Кина во Буенос Аирес.

Во инцидентот никој не е повреден, а возачот е приведен.

Според очевидци, тој викал дека има експлозив, но полцијата не пронајде ништо.

Додека неименуван извор од Кинеската амбасада изјави дека мажот барал прием, но откако бил одбиен влегол во возилото и удрил во вратата на дипломатското претставништво. ми/

Таг
Back to top button
Close
Close