СветСвет.Портал

Аргентина воведе еднократен данок на богатство поради Ковид-19

Конгресот во Аргентина синоќа одобри воведување закон за еднократен данок на богатство, додека Владата се обидува да ги зголеми приходите кои се силно погодени од пандемијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close