Svet.SlajderСвет

Аргентина собра над две милијарди долари со новиот данок за милионери

Аргентинската Влада собра 74 отсто од сумата од спорниот нов данок за најбогатите граѓани во државата. Владата собра 223 милијарди пезоси (2,4 милијарди долари), се наведува во официјалното соопштение

Back to top button
Close
Close