СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Ардерн: Границите на Нов Зеланд ќе бидат затворени на подолг период

Границите на Нов Зеланд ќе бидат затворени на подолг период оваа година поради пандемијата на коронавирусот, но земјата ќе ги почитува патните аранжмани со соседна Австралија и другите пацифички држави, потврди денеска премиерката Џасинда Ардерн.

Back to top button
Close
Close