СветСвет.Слајдер

Арапската лига го повика Тунис да се врати во стабилноста и смиреност

Претставници на Арапската лига во телефонски разговор со тунискиот министер за надворешни работи, Отман Геранди, повикаа на враќање на стабилноста и смиреноста во земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close