Svet.SlajderСветСвет.Портал

Аракчи: Разговорите во Виена напредуваат, но Иран може да ги прекине во секое време

Иран и светските сили постигнаа напредок во разговорите во Виена, иако останува уште многу да се работи, додека состаноците треба да продолжат следната недела по консултациите меѓу страните и нивните престолнини, изјави висок претставник на Европската унија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close