0_Спорт.ПорталФудбал

Апсење во Британија за навреди на расна основа кон фудбалер на ВБА

Едно лице е приведено поради сомневање дека преку социјалните мрежи упатил навреди на расна основа кон фудбалер, кој настапува во Премиерлигата, соопшти синоќа британската полиција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close