ЕвропаЕвропа.Портал

Апсења во Берлин поради украден златник од 100 килограми

Берлинската полиција денеска изврши претрес во повеќе станови и златарници поради сомнеж дека би можеле да се поврзани со обидите за препродажба на огромен канадски златник од 100 килограми, кој е украден во 2017 година од музеј во германскиот главен град.

Back to top button
Close
Close