БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Апостолска – Томан: Одличните политички односи цврста основа за надградба на економските односи

Економските односи помеѓу двете земји, условите за инвестирање во Северна Македонија и нивно претставување пред чешката бизнис заедница беа тема на разговор на денешната работна средба во Скопје меѓу министеркaта без ресор задолжена за странски инвестиции Зорица Апостолска и чешкиот амбасадор во земјава, Мирослав Томан.

Back to top button
Close
Close