БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Апостолакис: Не постои веројатност за инцидент меѓу Грција и Турција

Министерот за одбрана на Грција, Евангелос Апостолакис, ја отфрла можноста турските притисоци да кулминираат со сериозен инцидент меѓу двете земји.

Back to top button
Close
Close