0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанато

Јапонскиот цар Нарухито загрижен поради ОИ и коронавирусот

- Царот е исклучително загрижен поради актуелната состојба со коронавирусните инфекции, објави јапонската владина агенција Imperial Household Agency (IHA), која задолжена за државни прашања поврзани со кралското семејство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close