0_Магазин.ПорталЗанимливости

Јапонски градоначалник стана хит поради Џо Бајден

Градоначалникот на малиот јапонски град Јамато - Јутака Умеда стана интернет-sвезда откако луѓето сфатија дека, според јапонскиот правопис, неговото име може да се прочита и како „Џо Бајден“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close