СветСвет.Портал

Јапонија загрижена поради заострените контроли на извозот на вакцини во ЕУ

Јапонија изрази загриженост откако ЕУ неодамна ја заостри контролата на извозот на вакцините против Ковид-19, кои се произведуваат во рамки на Унијата, а министерот за административни реформи Таро Коно истакна дека таквиот потег би можел да влијае врз планот за вакцинација во земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close