Svet.SlajderСветСвет.Портал

Јапонија за американските трупи на нејзина територија годишно троши 1,9 милијарди долари

Шефот на јапонската дипломатија Тошимицу Мотеги денеска изјави дека Јапонија ќе потроши 1,9 милијарди долари за престојот и сместувањето на 55.000 американските војници во фискалната година, што почнува во април

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close