Svet.SlajderСвет

Јапонија разгледува зголемување на старосната граница за пензионирање

Јапонската Влада планира да му предложи на Парламентот закони за зголемување на возраста за пензионирање на државните службеници, соопшти денеска јапонскиот премиер Јошихиде Суга.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close