Svet.SlajderСветСвет.Портал

Јапонија почна со имунизација против Ковид-19, први се здравствените работници

Првата доза ја примија околу 40.000 лекари и медицински сестри од 100 избрани болници низ целата држава, а втората доза се планира за10 март. Половина од нив ќе учествуваат во здравствените истражувања што ќе траат седум недели.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close