Svet.SlajderСвет

Јапонија нема да го потпише договорот за забрана на нулеарно оружје

Јапонските власти денеска соопштија дека нема да го потпишат меѓународниот договор за забрана на нуклеарно оружје под покровителство на ООН.

Back to top button
Close
Close