Svet.SlajderСветСвет.Портал

Јапонија и понатаму ќе им плаќа на САД за одржување на воените бази

Јапонија и САД се договорија да го продолжат договорот според кој Токио ќе продолжи да плаќа за одржување на американските бази што се на јапонска територија

Back to top button
Close
Close