Svet.SlajderСветСвет.Портал

Јапонија ги одобри вакцините на Модерна и АстраЗенека

Јапонија денеска ја одобри употребата на вакцините „Модерна“ и „АстраЗенека“, непосредно пред проширувањето на вонредната состојба поради коронавирусот на дополнителни области со околу 40 проценти од населението.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close