Svet.SlajderСветСвет.Портал

Јапонија ја продолжи вонредната состојба до крајот на мај

Јапонската Влада денеска донесе одлука за продолжување на вонредната состојба надвор од Токио и Осака и да ја продолжи до 31 мај, во обид да се намали инфекцијата со Ковид-19 и да се олесни товарот на болниците.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close