0_Магазин.ПорталНаука и технологија

Јапонци работат на дрвени сателити

Вселенскиот отпад станува голем проблем поради испраќањето на сè повеќе сателити околу Земјата. Дрвените сателити ќе се распаднат без да испуштаат штетни материи во атмосферата и нема да има паѓање остатоци на Земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close