Svet.SlajderСветСвет.Портал

Апел на 260 невладини организации за спас на 34 милиони гладни во светот

Околу 260 невладини организации денеска ги повикаа земјите донатори даобезбедат 5,5 милијарди долари што ги побараа агенциите на ООН за да спасат 34 милиони луѓе од глад.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close