Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Апатурај: Поддршка за дијалогот меѓу Белград и Приштина

Еден од преостанатите големи предизвици на Западен Балкан е односот меѓу Белград и Приштина и НАТО сака да стори се што може за да може да се реши тоа, рече Џејмс Апатурај, заменик помошник на генералниот секретар на НАТО за политички прашања и безбедносна политика.

Back to top button
Close
Close