Политички партии

Антовски: СДСМ поставува партиски функционери за членови на РКЕ

Заев продолжува да поставува партиски функционери и војници за членови на Регулаторната комисија за енергетика, која согласно закон треба да биде независна и непартиска. На предлог на Владата, за член на РКЕ, предложен е Андреј Тасев од Дојран, член на највисокиот орган на СДСМ, Централниот одбор на партијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close