0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Антикорупциска утврди дека во „Шпанско село” нема судир на интереси

Комисијата за спречување на корупција, на денешната 50 седница утврди дека во предметот „Шпанско село" против Илир Хасани, Горан Филипов и родителите на сопругата на атуелниот министер за здравство Венко Филипче, поднесено од страна на ВМРО-ДПНМЕ, не постои судир на интереси.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close