БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Јанша: Вакцинацијата да се засили, ни се заканува есенски бран

Словенија во моментов има само 40-ина потврдени случаи на заразната Делта варијанта на коронавирусот, рече денеска словенечкиот премиер Јанез Јанша, додавајќи дека четвртиот бран е неизбежен ако најмалку 70 проценти од населението не биде вакцинирано до крајот на летото.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close