Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Јанша: Ќе имунизираме 70 проценти од население до лето, дотогаш неопходна дисциплина

Словенечкиот премиер Јанез Јанша е уверен дека Словенија се уште може да ја постигне целта да имунизира 70 проценти од населението до лето, но и предупреди дека поради негативниот тренд на епидемијата, тешкотиите со испорака на вакцини и појавата на мутација на вирусот строго треба да се почитуваат сите епидемиолошки мерки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close