0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Јанковиќ: Со зачленувањето во НАТО остваривте една од најважните стратешки цели, со тоа ќе се зајакне сигурноста на земјава и на регионот

-Верувам дека Вие сте сега во едно семејството што заеднички со вас ќе и’ овозможи сигурност на вашата земја, на овој регион. Ќе се подобри безбедноста, тоа веќе се случува, што всушност е и најзначајното во сево ова, и гледам многу други можности што ќе бидат резултат на подобрената безбедност во регионот, оценува полковникот Јанковиќ.

Back to top button
Close
Close