Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Анкетната комисија на француското Национално Собранието го осуди „лошото управување со кризата“ со Ковид-19

Истражната парламентарна комисија на Националното собрание го осуди „лошото управување со кризата“ со Ковид-19 од страна на владата, изјави претседател на групата Републиканци, Дамиан Абад, по шестмесечни сослушувања, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close