Svet.SlajderСветСвет.Портал

Анкети: Позитивни оценки за стоте дена на Бајден

Мнозинството Американци позитивно ги оценуваат стоте дена на претседателот Џо Бајден, покажуваат резултатите од трите нови анкети. Генерално, анкетите покажуваат дека од 52 до 58 проценти од возрасните во САД позитивно се изјасниле за работата на Бајден, а од 39 до 42 отсто изјавиле дека не се задоволни

Back to top button
Close
Close