БалканБалкан.Портал

Анкета: Само 13 проценти од населението во Косово и веруваат на Владата

Само 13 проценти од луѓето во Косово имаат доверба во Владата, а само 16 отсто имаат доверба во парламентот, јави Бгнес повикувајќи се на „Егзит њуз“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close