Svet.SlajderДописници СветЕвропа

Анкета: Приближно 90 отсто од Французите веруваат дека секуларизмот е во опасност

Според анкетата на „Ифоп“ за „ЦЊуз“ и „Суд Радио“, скоро 90 отсто од Французите оценија дека е „оправдано“ да се прикажуваат карикатури на религии на училишен час, јави дописникот на МИА

Back to top button
Close
Close