БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Анкета: Повеќе од половина Грци сметаат дека се влошени грчко-турските односи

Повеќе од половина Грци, односно 52,6 отсто, позитивно го оценуваат повторниот почеток на прелиминарните контакти со Турција, иако не се оптимисти за позитивна разврска, а исто толку (52,9 проценти) сметаат дека се влошиле грчко-турските односи во споредба со лани, покажуваат резултатите од истражувањето на јавното мислење посветено на надворешната политика на Грција, спроведено од агенцијата „About people“ за информативниот портал „Њуз247“, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close