БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Анкета: Половина од Грците незадоволни од владините мерки за справување со пандемијата

Незадоволство од мерките на грчката Влада за справување со пандемијата изразуваат 51 отсто од граѓаните, додека пак 55 проценти се задоволни од планот и спроведувањето на процесот на имунизација во земјата согласно резултатите од истражувањето на јавното мислење спроведено од агенцијата „Alco“ за телевизијата „Open“, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close