Дописници СветСвет

Анкета: Покрај изборниот пораз и импичментот, мнозинство републиканци би го поддржале Трамп за претседател

Мнозинство избирачи републиканци се подготвени да го поддржат Доналд Трамп на следни избори за претседател на САД, а речиси половина би поддржале негова партија, ако тој ја создаде, се дознава од новата анкета на весникот Ју-ес-еј тудеј и универзитетот Сафолк.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close