0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Анкета: Педесет проценти од граѓаните би се вакцинирале, најголем дел ја преферираат вакцината Фајзер

Педесет проценти од граѓаните изјавиле дека би се вакцинирале, додека 34% од испитаниците одговориле дека не би се вакцинирале, од друга страна 16% од граѓаните сè уште се двоумат, вели Анкетата за работата на собранието, која ја изработи Институтот за демократија „Социетас Цивилис“ (ИДСЦС) во рамки на Програмата за парламентарна поддршка.

Back to top button
Close
Close