Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Анкета: Околу 60 отсто од Црногорците сакаат земјата да остане на евроатлантскиот пат, 20 отсто да се сврти кон Србија

Истражувањето на Центарот за демократија и човекови права (ЦЕДЕМ) покажа дека повеќе од 60 проценти од испитаниците очекуваат Црна Гора да остане независна и на евроатлантскиот пат по изборите, јави Анадолија.

Back to top button
Close
Close