Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Анкета: Околу 25 проценти од Италијанците веруваат во теории на заговор за Ковид-19

Една четвртина од Италијанците веруваат во теории на заговор за епидемијата со Ковид-19, особено дека вирусот е создаден во лабораторија за да влијае на рамнотежата на силите во меѓународните односи или дека тој воопшто не постои и се користи како изговор за контрола на врз луѓето

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close