0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваПолитика

Анкета на ОБСЕ: Безбедни се чувствуваат 75 отсто од граѓаните

Седумдесет и осум отсто од граѓаните на Македоија се чувствуваат многу или главно безбедни, покажа анкетата на ОБСЕ што денеска беше презентирана во Скопје по повод одбележувањето на Денот на превенцијата, 9 декември.

Back to top button
Close
Close