Svet.SlajderСветСвет.Портал

Анкета на Фокс Њуз: На национално ниво Бајден со предност од осум поени пред Трамп

Кандидатот на Демократската партија за претседателските избори во САД, Џо Бајден има осум поени предност пред американскиот претседател Доналд Трамп во последната национална анкета спроведена од „Фокс њуз“.

Back to top button
Close
Close